Tag Archive for: davetiye

Siyah-Beyaz Davetiyeler

12 Haz
12 Haziran 2017

Bir düğünün iki rengidir siyah ve beyaz. Çünkü düğünün iki temel karakteri olan gelin ve damadın kostümlerinin rengi genellikle damada siyah, geline ise beyazdır. Bu nedenle kimi davetiye modelleri siyah ve beyaz tonlarda olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Kimi zaman siyah bir damatlık ve beyaz bir gelinlik şeklinde olurken kimi zaman siyah ve beyaz piyano tuşları şeklinde ya da siyah beyaz bir resim şeklinde karşımıza çıkar.

Liva Davetiye 4130 kodlu yukarıdaki davetiye modeli de siyah beyaz davetiyeye bir örnektir. Siyah ve beyaz renklerde bir takvim tasarımı yapılmış model. Sade görüntüsüyle eğlenceli bir düğün davetiyesidir.

Armoni Davetiye 17089 kodlu modelse beyaz bir gelinlik ve siyah bir damatlık şekilli kesimli tasarımıyla, siyah beyaz davetiye modellerinden bir diğeri.

 

Liva Davetiye 4169

22 May
22 Mayıs 2017

Günümüz davetiye modellerinde renklilik ve doğal objelerin görünümü artık vazgeçilmez bir özellik. Pembe, mor, sarı, yeşil ve turkuaz davetiyeler en çok tercih edilen renkler. Bu renklerin üzerinde de zaman zaman sarı papatyalar, kırmızı gelincikler, mor lavantalar ve pembe çiçekler desenleriyle eşlik ediyor.

Liva Davetiyenin 2017 katalogu da bu renk cümbüşünden kesitler sunuyor. Liva Davetiye 4169 kodlu minimal davetiye modeli, mor üzerine turkuaz bir mavilik ve fuşya gelinciklerle farklı bir tasarım oluşturmuş.

Hem deniz temalı hem minimal hem de bahar temalı davetiye kategorisine girebilecek model, şirin ve sade bir görünüm sunuyor.

Beraberinde sunulabilecek deniz temalı ürünler, nikah şekeri ya da düğün süslemelerinde kullanılabilir. Deniz yıldızları ve deniz kabukları bunlardan bazıları. Hatta küçük şişelerin içinde kum doldurularak sunulan nikah şekerleri de bu davetiyeyle bir konsept oluşturabilir.

Yastık Davetiye

15 May
15 Mayıs 2017

Yastığın evlenenler için önemli bir yeri vardır. Eskeden yeni evlenenlere, bir yastıkta kocayın temennisinde bulunurdu. Çünkü evli olanların yastıkları çift  kişilikti ve bu çift kişilik yastıklarda bir ömür hiç ayrılmama temennisi yapılırdı.

Davetiye kategorilerinde de bu temenniden esinlenerek yastık davetiye seçeneği oluşturulmuştur. Bunlardan kimisi vintage tarzda olurken kimisi de eski yastık motifi, kimisi ise klasik sade davetiye görüntüsündedir.

Aşağıda yastık davetiye çeşitlerinden bazılarını bulabilirsiniz. Bu yastık davetiyeler, nostalji ve mizahi bir arada sunarken, klasik davetiye anlayışından da sıyrılmayı amaçlayan çiftlerin tercihi olmaktadır.

Armoni Davetiye 17096

İklim Davetiye 10372

Klaket Davetiye 4045

Wedding Davetiye 8221

Davetiyede Farklı Boyutlar

14 Kas
14 Kasım 2016

style_davetiye_3610

Sedef Davetiyeye ait Style 3610 kodlu yukarıdaki modelde olduğu gibi, davetiyelerde 2 boyut yerine bir 3. boyut arayan çiftlerin imdadına 3 boyutlu davetiyeler yetişiyor.

Davetiyesinde daha kapsamlı bir görsellik isteyen çiftler için tasarlanan birbirinden farklı 3 boyutlu davetiyeler mevcut.

concept_davetiye_5454

Kıvılcım Davetiye ait Consept 5454 kodlu yukarıdaki modelde de olduğu gibi, kapalıyken klasik bri davetiye görüntüsü olan 3 boyutlu davetiyeler, açıldıkları zaman şaşırtıcı bir görsellik sunmaları sebebiyle tercih edilmekteler.

Davetiyesinde hem estetik hem de sürprizi seven çiftlerin rahatlıkla tercihte bulunabilecekleri bir kategori, 3 boyutlu davetiyelerdir.

 

Davetiyede Sadelik Akımı

23 Eyl
23 Eylül 2016

Evet günümüz akımlarından biri olan sadelik, davetiye sektöründe de oldukça revaçta. Eskiden olduğu gibi kapaklı, dantelli ya da kurdeleli davetiyelerin yerini artık zarfın içinden çıkan düz bir davetiye metin kartı alıyor.

Düz davetiye metninde gelin ve damat bilgileriyle, düğün detayları bulunmakta. Kimi zaman bu sade modeli, metnin üst kısmına işlenmiş gelin ve damadın baş harfleri süsleyebiliyor.

armoni-davetiye-15059

Armoni davetiye 15059 kodlu yukarıdaki sade davetiye örneğinde olduğu gibi, davetiye metni dantel görünümlü bir baskıyla süslenebilir.

Kalitesi ve fiyatıyla da tercih sebebi olan sade davetiye modelleri, düğün hazırlığı içindeki çiftlerin hemen her konseptine uyacak bir kurtarıcı rolü de üstleniyor.

Kristal Davetiye 70194

05 Eyl
05 Eylül 2016

Davetiye modelleri arasında yolunuzu kaybettiyseniz sizlere hem modeli hem de fiyatıyla uygun gelebilecek bir modeli Kristal Davetiye 70194 kodlu modeli tanıtmak istiyorum.

Modelindeki takvim detayıyla oldukça güncel bir tasarımı olan model, tasarımındaki diğer detaylarla da gözü fazla yormayan sadeliğe sahip.

Gelin damadın düğün tarihlerinin belirtildiği tarih detayının davetiye kapağında yer almasıyla bir ömür hatırlara kazınacak bir tarih hissini de yaşatıyor.

Davetiye kapağına yapılan iki adet bisiklet figürüyle son zamanlardaki vintage akımından da esinlenilenilmiş model hem geçmiş hem de günümüze köprü kuracak modeller arasında.

Fiyatının ekonomikliğiyle her alıcıya kolaylık sağlayan Kristal davetiye 70194 kodlu modeli evlenecek tüm çiftlere öneriyorum.

Lavanta Temalı Davetiyeler

09 Ağu
09 Ağustos 2016

Lavantanın insanı rahatlatıcı etkisi ve yaygın olarak kullanılan temizleyici etkisinin yanında görsel olarak da kullanılması tüm sektörlerin kurtarıcısı olmuştur.

Genellikle düğün masalarının süslemelerinde kullanılan lavanta çiçekleri bir çok dekor ve tasarımla olan uyumlu etkisi sayesinde önceliği hiçbir şeye kaptırmamaktır.

Davetiye piyasasında da bu görsel güzelliği kullanılmaya başlanan lavanta daha yüzyıllarca gözümüzü süsleyecek bir güzellik olmaya devam edecek gibidir.

Liva Davetiye firmasına ait olan 4018 kodlu model lavanta davetiye örneklerinib iyi bir temsilcisidir. Kapak için kullanılan kraft kağıt ve davetiyeyi saran hasır ipiyle tam bir doğallık şöleni sunan model, lavanta ve doğa aşığı çiftler için çok uygun bir seçenek olacaktır.

İllüstrasyon Davetiyeler

02 Ağu
02 Ağustos 2016

Evet yanlış okumadınız, davetiyede illüstrasyon tasarımlar şu sıralar oldukça ilgi çekiyor.

Klasik gelin damat fotoğrafları ya da davetiye tasarımları yerine gelin damadın bir adet illüstrasyon yapılmış fotoğraf tasarımı davetiyede daha göz alıcı ve göz doldurucu duruyor.

Davetiyenizde bu illüstrasyon tasarımlardan kullanmak isterseniz bunu yapan davetiye firması çok fazla bulunmuyor ancak tasarımcı ya da illüstrasyon çizimcileriyle tasarımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu çizimin akabinde de davetiye firmasından seçeceğiniz bir adet sade davetiyeye tasarımınızı bastırabilirsiniz.

Sonsuza dek saklayacağınız davetiyenizin bu güzel detayla anılmasının yanısıra davetlilerinize ve yakın çevrenize de hoş bir sürpriz yaşatacak olan illüstrasyon davetiyeniz, sonucundan pişman olmayacağınız bir seçim gibi duruyor.

Liva Davetiye

26 Tem
26 Temmuz 2016

Sektöre 2016 yılında girmiş olmasına rağmen, çok hızlı bişr satış trendi izleyen Liva Davetiye markası aslında sektöre yabancı olmayan bir davetiye firması olan Mira Davetiye bünyesinde çıkmıştır.

Modelleri, renkleri ve tasarımlarıyla davetiye arayışındakilerin çabucak ilgisini çeken Liva davetiye, önümüzdeki yıla damgasını vuracak bir kaç davetiye markasından biri olacağa benziyor.

Aşağıda Liva Davetiyenin bazı modellerini bulacaksınız. Hemen hemen her zevkten insana hitap edebilen Liva, özellikle çizimlerindeki vintage unsurlarla göze çarpıyor.

liva-4026-1

Liva 4026

liva-4025-2

Liva 4025

liva-4001-3

Liva 4001

 

Davetiyeniz Ve Düğün Fotoğrafınız

20 Tem
20 Temmuz 2016

Düğün fotoğraflarınızda davetiyenizin de yer almasını ister miydiniz ? Evet artık davetiyeler düğün fotoğraflarında da kullanılmaya başlandı.

Düğün fotoğraflarında, düğüne ait detayların bir arada sunulmak istendiği karelerin içinde düğün davetiyeniz de bulunmakta.

Şüphesiz davetiyenizi, nikah şekeri, alyans ve de gelin çiçeğinizi en azından birbirine uyumlu seçmenizde fayda var. Düğün fotoğrafında oluşturulmak istenen görüntünün hoşluğu açısından bu oldukça önemlidir.

Davetiyenizi seçeceğiniz davetiye firmasına, gelin çiçeğiniz ya da nikah şekeriniz hakkında bilgiler vererek bu birlikteliği sağlayabilirsiniz.