İngiliz Düğün Gelenekleri

06 Şub
06 Şubat 2014

Hiç şüphe yok düğün fikri bile dünyanın bir çok farklı yerinde kendi içinde bir kutsiyet ifade ediyor. Bu mavi gezegen üstünde nereye giderseniz gidin farklı ritüeller, farklı geleneklerle özel bir gün tadı ile gerçekleşiyor düğün merasimi.  Her zaman için aselet ve soylulukları ile övünen İngilizler içinde bu böyle.

Popüler kültürde kraliyet düğünleri ile altın kaplı at arabalarıyla, gelinlerin metrelerce uzayan duvakları ile gözümüze gözümüze sokulan o büyük gösteriler halk arasında o kadar da yaygın değil. Kraliyetin şaşalı düğünlerinden her şey lüksün en tepesinde.. Davetiye, tören bazen iki yıl süren hazılık istiyor.

Britanya adası için evlilikde bir kaç farklı yöntem var bizde ki yıldırım nikahına benzer bir uygulamayla evlenilebiliyor. Bunu genelde düğün ve törenlerden kaçanlar tercih ediyor. Evraklarını hazırlayıp başvuruda bulunuyorsunuz. Ertesi gün nikahınız kıyılabiliyor. Tıpkı bizde ki gibi iki şahit orda da şart.

Klise de yada bir düğün töreninde evlenmek istiyorsanız, evraklarınızla başvuruda bulunup bekliyorsunuz size en erken 21 güne en geç ise 3 aya bir düğün günü veriyorlar. Klise düğünü yapacakların yoğun bir şekilde pazarı tercih etmeleri nedeni ile bu gün için düğün yapabilmek oldukça erken bir tarihte başvurmayı gerektiriyor.

 

Tags: , ,