Uzak Mekan Düğünü

10 Şub
10 Şubat 2014

Eğer tatil planlamacınızla görüştünüz ama hala uzak mekan düğünü için emin değilseniz aşağıdaki soruları kendinize sormanızda fayda var.

1- Uzak mekan düğünüme gelebilecek olanlar benim gerçekten o an yanımda en çok olmasını istediğim kişiler mi olacak? Eğer davetli listenizdeki çoğu kişi gelebilecekse hiç düşünmeyin, bu düğünü yapın. Eğer uzak mekan tercihini zaten belli bir kısım davetliyle birlikte olmak için yapıyorsanız onda da sorun yok. Davet ettiğiniz herkesin gelme olasılığına karşın onlarla gerçekten bu tatilde birlikte olup olmak istemediğinizi iyi düşünün. Davetli listesini buna göre hazırlayın.

2- Böyle bir düğün organizasyonu için sizden kilometrelerce uzakta olan birine sadece telefon ya da internet aracılığıyla tüm kontrolü vermeye hazır mısınız? Eğer tuttuğunuz organizatöre güvenemiyorsanız tüm planlarınız bir hayal kırıklığına dönüşebilir. Organizatörünüzün tavsiyelerini dinlemeli ya da olabilecek problemleri sorarak öğrenmelisiniz. Daha iyisini biliyorsanız neden bir organizatör tutuyorsunuz? Arkanıza yaslanmalı ve oraya vardığınızda her şeyin tadını çıkarmaya bakın çünkü bu sizin işiniz değil, organizatörünüz siz oraya ulaşmadan önce sizin için her şeyin hazır olmasını sağlayacaktır.

3- Düğün bütçeniz bir uzak mekan düğünü yapmaya yetecek mi? Büyük şehirlerde yaşayan gelin ve damat adayları için cevap evet olabilir ancak yaşamın daha az pahalı olduğu yerlerde yaşayanlar için maliyet tuzlu gelebilir. Böyle bir düğün için kilit noktanız maliyeti ise karar vermeden önce bütçenizi iyiden iyiye bir gözden geçirin.

4- Sizin ya da eşinizin ailesi böyle bir uzak mekan düğününü kabul ederler mi? Uçağa binemeyecek ama önemli aile üyeleriniz var mı? Evliliğinizin başlangıcında böyle bir fikir ayrılığı yaşamanız sizi ne derece etkiler? Bazı gelin ve damat adayları böyle bir uzak mekan düğününü ailelerinin dizinin dibinde bir evlilik yapmamak için de seçerler ancak tüm artı ve eksileri iyice düşünerek karar vermelisiniz.

5- Ne çeşit bir uzak mekan düşünüyorsunuz? Porta Rico sahilleri ya da İspanya adaları gibi mi? Tüm konuklarınızın pasaportu var mı? Eğer yukarıdaki soruların tümünü kendinize sorduğunuzda hala cevabınız evetse o halde plan yapmaya başlayın.

Tags: ,