Davetname Modelleri

26 Tem
26 Temmuz 2017

Genel yapıda baktığımızda davetiye yelpazesi oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Davetname düğün, nişan gibi davetler için kullanılabileceği gibi işletme açılışları, organizasyonlar içinde kullanılabilmektedir. Bu organizasyon çeşitlerine yönelik her davetiye farklı modellerle gerçekleştirilmelidir. Davetiye konuklara nasıl bir organizasyona geleceklerini ve ince davranışla davet edilmelerini sağlayacak unsurdur. Bu konuya bağlı olarak, her biri farklı bir model ve davet şekline uygun yapıda oluşturulmalıdır.

Düğün Davetnamesi Nasıl Olmalıdır?

Bir düğün organizasyonu için davetname modelleri, o düğünün konseptini anlatan yapıda ve üzerinde çifte dair hisseleri barındıran bir metin ile kişilere yollanmalıdır. Üzerinde farklı dokuda desenler ve materyaller ile şık bir görünüm elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Modelinde kumaşlar, boncuklar, farklı renkler, şiirsel bir metin kullanılabilmektedir. Şiirsel bir dil kullanılan metin ya da sevgi teması içerisinde davetlilere seslenen bir ifade yer alabilmektedir.

İşletme Açılışı Davetnamesi Nasıl Olmalıdır?

Davetname bir düğün ve nişan için kullanılabileceği gibi işletme açılışlarında da tercih edilmektedir. Farklı dillerin aynı metin üzerinde kullanıldığı davetiye şekilleri, farklı dil kullanan davetlileri açılışa yönelik bilgilendirir. İşletme açılışları için daha resmi ve kurumsal metinler ile modeller gerçekleştirilmelidir. Güçlü bir görünüm elde edilerek işletmeye yönelik bir imaj sergilenmesi sağlanabilmektedir. Kullanılan metin ve dilde buna yönelik resmi ve bilgilendirici olmalıdır. Aynı zamanda açılış öncesi tanıtım niteliğini de bu yolla desteklemek mümkün kılınmıştır.

Şekilli davetname dediğimiz modeller ise yapılacak organizasyon ve etkinliklere yönelik kullanılmakta. Bir spor aktivitesini içeren organizasyon yapıldığı takdirde, şekilli davetiye ile kendinize sporu anlatan bir resim yaratıp, davetname seçeneğinde saatler, spor çeşitleri gibi unsurları kullanarak bilgilendirme yapmanız mümkün olmaktadır.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir